Pardubice v období normalizace

Tato publikace přibližuje čtenářům období tzv. normalizace v Pardubicích. Zaměřuje se přitom na oblast politiky, kultury a především médií, která jsou stěžejním tématem knihy. Kniha se věnuje dosud neprobádaným kapitolám pardubické historie, například příběhu studentů Vysoké školy chemicko-technologické, kteří v roce 1969 stanuli před soudem kvůli karikaturám ve studentském časopise, nebo vzpomínkám tehdejších novinářů na jejich práci. Velká pozornost je věnována průběhu Pražského jara a srpnové okupace v Pardubicích – událostem, které ovlivnily dění v dalších dvaceti letech. Kniha čerpá z dobových článků a dokumentů vydaných okresním národním výborem a okresním výborem KSČ v Pardubicích, ale také z rozhovorů s lidmi, kteří byli aktéry či svědky popisovaných událostí.

Vydalo nakladatelství Pavel Mervart v roce 2016.

obalka
pardubice v norm2
Top